..
WSPINACZKA OKIEM FIZJOTERAPEUTY

14 | 20610
 
 
2014-06-26
Odsłon: 1247
 

Stabilizacja barku z taśmą.

Ostatnio na topie naszych wpisów bark :) Dlaczego? Bo z naszego doświadczenia problem z tym stawem często występuje jako kontuzja u wspinaczy. 

Dodajemy kolejną podpowiedź treningową w celu stabilizacji obręczy barkowej.

https://www.youtube.com/watch?v=BfCU4YkNc-U

W tym ćwiczeniu wykonujemy pracę asymetryczną. Stabilizuje się szczególnie strona, która pozostaje na dole. Zwróćcie uwagę na to, że ręka zostająca na dole nie jest "przyklejona" do tułowia, co spowoduje, że cała ręka i bark zapracują w przestrzeni 3D :)

Jeśli chodzi o drugą rękę to powinna ona pozostać w rotacji zewnętrznej. Jak to wykonać? Jeśli naturalnie opuszczona ręka zwisa wzdłuż tułowia to kciuk jest skierowany do przodu. Podczas całego ruchu tej ręki tak ma pozostać:)

Po co ćwiczyć asymetrycznie? Na pewno wtedy gdy przy podnoszeniu rąk w górze w barku pojawia się ból. Wtedy odpuszczamy sobie wzmacnianie bolesnej strony z bólem, ale przy takiej opcji nadal można ćwiczyć i to z sensem. W tej pozycji bowiem stabilizujemy łopatkę a co za tym idzie pracujemy nad formą całego barku.

Jaka taśma? Kolor ma znaczenie, nie tylko wizualne :) Mówi o tym jak trudno jest nam rozciągnąć taśmę i z jaką siłą :) Najmniej wymagająca jest zółta, następnie czerwona, zielona, niebieska a potem to już złote i srebrne :) Musicie nam jednak uwierzyć na słowo, że przy niebieskiej też  można wycisnąc parę kropel potu, jeśli ćwiczenie będzie wykonane dobrze i precyzyjnie :)

No to do dzieła!

Pytania? Czekamy :)

Polub nas na facebooku www.facebook.com/Holimedica

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd