Ostatnio na topie naszych wpisów bark :) Dlaczego? Bo z naszego doświadczenia problem z tym stawem często występuje jako kontuzja u wspinaczy.
Dodajemy kolejną podpowiedź treningową w celu stabilizacji obręczy barkowej.
https://www.youtube.com/watch?v=BfCU4YkNc-U
W tym ćwiczeniu wykonujemy pracę asymetryczną. Stabilizuje się szczególnie strona, która pozostaje na dole. Zwróćcie uwagę na to, że ręka zostająca na dole nie jest "przyklejona" do tułowia, co spowoduje, że cała ręka i bark zapracują w przestrzeni 3D :)
Jeśli chodzi o drugą rękę to powinna ona pozostać w rotacji zewnętrznej. Jak to wykonać? Jeśli naturalnie opuszczona ręka zwisa wzdłuż tułowia to kciuk jest skierowany do przodu. Podczas całego ruchu tej ręki tak ma pozostać:)
Po co ćwiczyć asymetrycznie? Na pewno wtedy gdy przy podnoszeniu rąk w górze w barku pojawia się ból. Wtedy odpuszczamy sobie wzmacnianie bolesnej strony z bólem, ale przy takiej opcji nadal można ćwiczyć i to z sensem. W tej pozycji bowiem stabilizujemy łopatkę a co za tym idzie pracujemy nad formą całego barku.
Jaka taśma? Kolor ma znaczenie, nie tylko wizualne :) Mówi o tym jak trudno jest nam rozciągnąć taśmę i z jaką siłą :) Najmniej wymagająca jest zółta, następnie czerwona, zielona, niebieska a potem to już złote i srebrne :) Musicie nam jednak uwierzyć na słowo, że przy niebieskiej też można wycisnąc parę kropel potu, jeśli ćwiczenie będzie wykonane dobrze i precyzyjnie :)
No to do dzieła!
Pytania? Czekamy :)
Polub nas na facebooku www.facebook.com/Holimedica
Copyright © 2014 by gorskieblogi